Milí bratři, milé sestry,

počátkem srpna proběhne v Praze další ročník DNE PRO RODINU. Chtěli bychom, aby i v naší společnosti byl slyšet hlas, který dává najevo, že přirozené biblické uspořádání rodiny je základem zdravé společnosti. Proto se Rada odboru pro manželství a rodinu po domluvě s Výkonným výborem rozhodla tuto akci podpořit a někteří se k ní  přidáme i osobně. Budeme rádi, když se připojíte i vy. Prosíme, věnujte pozornost následujícímu pozvání Aliance pro rodinu, která je pořadatelem této akce

:

 Milí přátelé, vyhraďte si uprostřed prázdnin sobotu 4.8. 2018 na DEN PRO RODINU, který má (mimo jiné) za cíl přitáhnout co největší mediální pozornost. K čemu? K obyčejným rodinám, rodinám s mámou, tátou a dětmi, rodinám, které politici často přehlížejí, ale na jejichž každodenní péči, lásce a obětech stojí prosperita celého národa. DEN PRO RODINU chce především poděkovat, povzbudit (a díky sponzorům i drobně odměnit) rodiny, které nesou tíhu dne a pečují o své děti, ale také upozornit na mnohé negativní jevy ve společnosti.

Letos poprvé je oficiální součástí DNE PRO RODINU ekumenické modlitební shromáždění. Po něm proběhne Pochod pro rodinu z Ovocného trhu na Střelecký ostrov, kde pak bude zábavně naučné rodinné odpoledne. Kromě her, hudby a jiných atrakcí zde bude možno nalézt i odborníky z řad psychologů, speciálních pedagogů, mediátorů i pracovníků sociálně právní ochrany dětí, připravené k diskusi či popovídání. Podrobnosti i možnost přihlášení jsou na stránkách akce www.denprorodinu.eu .

 

Marek Žitný

předseda Odboru pro manželství a rodinu