Milí přátelé,

V přiloženém pdf odkazu si můžete přečíst informace o zakládání nových sborů na Ukrajině v rámci misijního projektu Evropské baptistické federace. Text je v angličtině.

MP News September 2018 Ukraine.pdf

 

Milí přátelé,

V přiloženém pdf odkazu si můžete přečíst informace o zakládání nových sborů v Rusku v rámci misijního projektu Evropské baptistické federace. Text je v angličtině.

MP News May 2018 Russia.pdf

 

Milí přátelé,

V přiloženém pdf odkazu si můžete přečíst informace o zakládání nových sborů v Srbsku v rámci misijního projektu Evropské baptistické federace. Text je v angličtině.

MP News February 2018 - Serbia.pdf

 

Milí přátelé,

V přiloženém pdf odkazu si můžete přečíst informace o zakládání nových sborů v Turecku v rámci misijního projektu Evropské baptistické federace. Text je v angličtině.

MP News November 2017 - Turkey.pdf 

 

Milí přátelé,

v přiloženém pdf odkazu si můžete přečíst informace o konferenci zakladatelů nových sborů ve Východní Evropě. Konference se uskutečnila v Gruzínské Tbilisi. Text je v angličtině.

MP News June 2017 Conf Georgia

 

Milí přátelé,

v přiloženém pdf odkazu si můžete přečíst informace o zakládání nových sborů v Maďarsku v rámci misijního projektu Evropské baptistické federace. Text je v angličtině.

 MP News March 2017- Hungary.pdf

  

Milí přátelé,

v přiloženém pdf odkazu si můžete přečíst informace o zakládání nových sborů v Moldávii v rámci misijního projektu Evropské baptistické federace. Text je v angličtině.

MP News Dec 2016 - Moldova.pdf

 

 

Milí přátelé,

v přiloženém pdf odkazu si můžete přečíst informace o zakládání nových sborů v Egyptě v rámci misijního projektu Evropské baptistické federace. Text je v angličtině.

MP News Sep 2016 - Egypt.pdf

 

Milí přátelé,

v přiloženém pdf odkazu si můžete přečíst informace o zakládání nových sborů v Rakousku v rámci misijního projektu Evropské baptistické federace. Text je v angličtině.

MP News Jun 2016 - Austria.pdf 

 

Milí přátelé,

v přiloženém pdf odkazu si můžete přečíst informace o zakládání nových sborů v Palestině v rámci misijního projektu Evropské baptistické federace. Text je v angličtině.

 MP News - February 2016 Palestine.pdf

 

Milí přátelé,

v přiloženém pdf odkazu si můžete přečíst informace o zakládání nových sborů v Rumunsku v rámci misijního projektu Evropské baptistické federace. Text je v angličtině.

 MP News - November 2015 Romania.pdf

 

Milí přátelé,

v přiloženém pdf odkazu si můžete přečíst informace o zakládání nových sborů v Polsku v rámci misijního projektu Evropské baptistické federace. Text je v angličtině.

MP News - July 2015 Poland

 

Milí přátelé,

v přiloženém pdf odkazu si můžete přečíst informace o zakládání nových sborů v Lotyšsku v rámci misijního projektu Evropské baptistické federace. Text je v angličtině.

MP News - May 2015 Latvia.pdf

 

Milí přátelé,

v přiloženém pdf odkazu si můžete přečíst informace o práci misionářů v Albánii v rámci misijního projektu Evropské baptistické federace. Text je v angličtině.

MP News - February 2015 Albania.pdf

 

Zpráva o spolupráci s Tureckými baptistickými sbory 

Předseda misijního odboru BJB Pavel Novosad navštívil v červnu 2014 v Turecku tři nově založené baptistické sbory, které se nacházejí ve městech Adana, Istanbul a Samsun. Zjišťoval zde konkrétní situaci jednotlivých sborů a možnosti případné budoucí spolupráce mezi tureckými a českými baptisty.

Prvním konkrétním krokem podpory tureckých baptistů bylo odeslání celorepublikové misijní sbírky v létě 2014 na podporu Istanbulského sboru. Další spolupráce se začala rozvíjet v oblasti finanční pomoci tureckým baptistickým sborům, které se věnují praktické službě uprchlíkům ze Sýrie a Iráku. Do této služby jsou zapojeny všechny čtyři turecké baptistické sbory (Istanbul, Samsun, Izmir a Adana). Celková výše této podpory přesáhla částku 750.000 Kč.  Díky této pomoci mohli turečtí baptisté prakticky pomoci mnoha uprchlickým rodinám ve třech uprchlických táborech na území Turecka. Navíc tato praktická pomoc otevřela možnosti ke sdílení evangelia mezi těmito muslimskými uprchlíky. Mnozí z nich dokonce prosí o modlitby a mají zájem se více dozvědět o křesťanství.

Pokračováním v navázaných kontaktech mezi českými a tureckými baptisty bude týdenní výjezd malé skupiny českých baptistů do tří baptistických sborů v Turecku, v květnu tohoto roku. Cílem tohoto pobytu bude více poznat situaci v jednotlivých sborech a pokusit se najít další sbory či jednotlivce, kteří by se zapojili do partnerství mezi českými a tureckými baptisty.

Rada misijního odboru  také navrhla a VV odsouhlasil finanční podporu kazatele tureckého baptistického sboru v Samsunu, bratra Orhana Pincaklara. Finanční podpora ve výši 1.200 Euro ročně byla dohodnuta na dobu 5 let, počínaje letošním rokem.